Kilo Nasıl Verilir

   Fazla kilolar, biz insanlar için yıllardan beri hep başımıza bela olan kötü bir durumdur. Bizi, spor yapmaktan alıkoyan, alay konusu yapan, rahat rahat gezmemize engel olan bir duruma düşürür. Televizyonda ya da çevremizde ideal kiloda olan insanlara hep özeniriz ve hemen ‘Kilo nasıl verilir?’ sorusu aklımızı kurcalayıp durur.

 Kısa süre içerisinde ciddi bir şekilde kilo vermemizi sağlayan ve son dönemde oldukça popüler olan ‘Zayıflama Programı Sistemi’ adlı ürünün değerlendirme yazısı için tıklayın...

 fft99_mf1625892   Kilo vermeyi istemek aklımıza gelince hemen spora başlamak isteriz ve kendimize hemen bir program ayarlarız. Bu hazırladığımız program tamda ‘Kilo nasıl verilir’ sorusunun cevabı gibidir bize göre. Acaba ben bunu yapabilir miyim, buna bu kadar vakit ayırabilir miyim, bunları bu kadar yaparsam yorulur muyum yorulmaz mıyım gibi sıkıntıları düşünmeyiz ve fazla fazla program ayarlarız kendimize. Sonra bu özene bezene hazırladığımız programa başlayınca da hemen bunun zor bir iş olduğunu anlarız ve acaba spor yapmadan ‘Kilo nasıl verilir?’ sorusunu aklımıza getiririz. Acaba yemek mi yemesem, şekeri mi bıraksam, et yemeyip hep ot mu yesem, diyetisyene mi gitsem gibi bir sürü soru aklımızı kurcalar sırf spordan kaçmak için. Fakat ne yemeksiz yapabiliriz ne de farklı şeylerden vazgeçebiliriz. Kilo nasıl verilir sorusu aklımızı kurcalar fakat ne yaparsa yapsın kilo veremediğini gören insan ben aslında böyle daha iyiyim diye hemen kendini kandırmaya çalışır. Bu kandırmaca televizyondaki Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit gibi insanları görene kadardır tabi ki. Ya da arkadaşların arasında alay konusu olana kadardır. Bu durumlarla karşılaştığımız an kilo nasıl verilir, nasıl eritilir bu yağlar gibi sorular yine aklımızı kurcalamaya başlar.

Kilo nasıl verilir sorusunun ilk cevabı istekli olmakla başlar. Eğer birisi kilo vereceğini kafasına koyduysa dişini sıka sıka bir şekilde uğraşır, vaktini ayırır ve tam olarak istediği yere gelemese bile istediğine yakın bir vücuda sahip olabilir. Örnek verecek olursak Çok Güzel Hareketler Bunlar’da oyuncu olan Pelin Öztekin’i hepimiz biliyoruz. Onun fazla kiloları başına belaydı ve sahnede ona zorluklar yaşatıyordu. Fakat o kendisine ‘Kilo nasıl verilir?’ sorusunu sordu, cevabını buldu ve istekli bir şekilde çalışmaya başladı. Bunun sonunda ise o çok kilolu halinden ideal kiloya ulaşıp tüm insanlara ve bize örnek oldu. O bu yaptığı işle ‘Kilo nasıl verilir’ sorusunu kendisine sorup başarılı olamıyorum diyen insanlara cevap olmuştur bir ve herkesin takdirini toplamıştır.

Kilo nasıl verilir sorusunun en önemli cevaplarından birisi de hemen hemen herkes den duyduğumuz bol bol su içmektir. Su içmek gerçekten de insana kilo vermekte çok yardımcı olur.Örneğin günlük su tüketimi azaldıkça, vücutta depolanan yağ miktarı artar ve kilo alınmaya başlanır.Ayrıca su tüketmek metabolizmayı da hızlandırdığı için kilo vermek için için büyük bir adımdır aslında. Su ayrıca vücutta taşıma görevini üstlenir ve hücrelere oksijen taşır. Yani kilo nasıl verilir diye kara kara düşüneceğimize en basitinden günlük ortalama 2-2.5 yani 8 su bardağına eş sayıda su tüketimi kilo nasıl verilir sorumuzun en kolay cevaplarından biri olacaktır.

Kilo nasıl verilir sorusunun diğer cevaplarından biri de hazır ve yağlı yiyecek içeceklerden uzak durmaktır. Çoğu insan fastfood denen hazır yiyeceklerden bol miktarda tüketmektedir. Özellikle çalışan insanlar evde yemek yapmaya vakit bulamadığından eşiyle çocuğuyla beraber bir fastfood dükkanına girer ve canı ne isterse ve ne kadar çekerse yemeye koyulurlar. Çoğu fastfood marketinde bulunan çocuklar için yapılmış oyun alanı bulunmaktadır. Çocuk oraya gittiği zaman abur cuburu yedikten sonra orada oynamaya başlar ve orada mutlu olur. Orada mutlu olan çocuğun aklında orası hemen bir eğlence merkezi olarak kalır ve her zaman oraya gitmek için ailesini zorlar. Aile de mecburen çocuklarını oraya götürmek zorunda kalır. Gelişim zamanını abur cuburla, gazlı içeceklerle geçiren bir çocuğun tabiki de zayıf ve sağlıklı olması beklenmez. Oyun oynama sürecinde olan bir çocuğun aklında nasıl kilo verebilirim gibi bir soru bulunmaz ve bilinçsizce yiyip içmeye devam eder. Böyle olunca da ilerde kilolu kategorisine girdiğinde acaba kilo nasıl verilir diye düşünür durur fakat biraz çabadan sonra çok kolay bir iş olmadığını, sabır ve isteğin gerektiğini anlar. İşte hazır yiyecek ve içeceklerden uzak durmak da aslında kolay bir iş ve bizim elimizdedir.

Sonuç olarak kilo vermek isteyince yorulmadan, uğraşmadan aslında yapılabilecek çok şey olduğunu görürüz.  Örneğin bol bol su içmek, gazlı içeceklerden uzak durmak, sağlıklı beslenmek, hazır yiyecek tüketmemek, yürüyüşler yapmak ve en önemlisi istek ve sabrımızı hiç kaybetmemek. Bu birkaç basit kuralı uyguladığımız zaman kilo nasıl verilir sorusu aklımızdan çıkar ve biz vücudumuza dikkat ettiğimizde o da gereken tepkiyi verecektir zaten. Hepinize sağlıklı bir hayat dileklerimizle.